Webmail Provozní informace

Konfigurace domén a webu

Konfigurace domén 3. řádu

Upozornění: Domény 3. řádu se týkají pouze zákazníků, kteří na našem serveru provozují webové stránky na své doméně 2. řádu.

Při prvním přihlášení ke svému účtu pomocí SFTP nebo FTP spatříte ve svém domovském adresáři dva podadresáře: www a _ (znak podtržítko).

Adresář www je místo pro ukládání stránek, které se zobrazí v prohlížeči, zadá-li uživatel adresu www.vasedomena.cz.

Další adresář, který je standardně vytvořen ve vašem domovském adresáři, je _ (podtržítko). Soubory obsažené v tomto adresáři se zobrazí uživateli, zadá-li jako adresu pouze název Vaší domény druhého řádu, tj. např. vasedomena.cz. Tento adresář není podle prvotního nastavení skutečným adresářem, ale pouze odkazem (linkem) na adresář www. V praxi to znamená, že je zcela jedno, zadá-li uživatel do svého webovského prohlížeče název vaší domény s www nebo bez www. Smazáním adresáře _ , který je odkazem na adresář www, neztratíte žádná data, pouze nebudou přístupné Vaše stránky na adrese vasedomena.cz (musíte zadata adresu včetně www, tj. www.vasedomena.cz).

Vytváření a rušení nových domén 3. řádu je velmi jednoduché: v domovském adresáři stačí vytvořit či smazat příslušný adresář s názvem odpovídajícím názvu požadované domény 3. řádu. Chcete-li např. vytvořit ke svým webovým stránkám internetový obchod na adrese obchod.vasedomena.cz, stačí, když ve svém domovském adresáři vytvoříte adresář obchod.

Všechny ceny jsou konečné. Provozovatel není plátce DPH.
WebDum.com © 2004