Webmail Provozní informace

Webhosting

Naše hostingové programy jsou koncipovány tak, aby vyhověly širokému spektru zákazníků. Kromě základních služeb, uvedených v následující tabulce, si můžete objednat doplňkové služby jako např. dodatečný diskový prostor či další databázi. Je pro nás samozřejmostí vyjít každému zákazníkovi vstříc.

 

BUDKA
DOMEK
DŮM
Cena 1 měsíc 29,- 40,- 55,-
Cena 1 rok 348,- 480,- 660,-
Platforma >> Linux Linux Linux
Prostor >> 200 MB 500 MB 700 MB
Traffic >> 15 GB / měs. 30 GB / měs. bez limitu
Statistiky >>
Domény 2. řádu >>
Domény 3. řádu >>
Vedení DNS >>
FTP >>
SFTP >>
PHP >>
CGI/Perl >>
SSI >>
MySQL >> (1x) (1x) (1x)
PostgreSQL >> (1x)
E-mail 20 schránek 100 schránek 100 schránek
Webmail >>
POP3 >>
SMTP >>
IMAP >>
El. konference >>
.htaccess >>
Modifikace 404 >>
Antivirus >>
Antispam >>

 

VILA         
ZÁMEČEK
PALÁC
Cena 1 měsíc 95,- 455,- 890,-
Cena 1 rok 1 140,- 5 460,- 10 680,-
Platforma >> Linux Linux Linux
Prostor >> 5 000 MB 15 000 MB 25 000 MB
Traffic >> bez limitu bez limitu bez limitu
Statistiky >>
Domény 2. řádu >>
Domény 3. řádu >>
Vedení DNS >>
FTP >>
SFTP >>
PHP >>
CGI/Perl >>
SSI >>
MySQL >> (2x) (2x) (3x)
PostgreSQL >> (2x) (2x) (3x)
E-mail bez limitu bez limitu bez limitu
Webmail >>
POP3 >>
SMTP >>
IMAP >>
El. konference >>
.htaccess >>
Modifikace 404 >>
Antivirus >>
Antispam >>

Kliknutím na symbol >> získáte stručný popis položky. Je-li takto zvýrazněn celý text, odkážete se na stránku s podrobnými informacemi.

Webhosting na míru

Kromě výše uvedených programů nabízíme i možnost sestavení webhostingového programu přímo na míru zákazníka. Veškeré služby i ceny budou řešeny individuálně. Tato nabídka se týká především náročnějších zákazníků (pro ostatní zákazníky jsou výhodnější základní programy s případnými doplňkovými službami). Máte-li zájem o tento druh služby, sdělte nám prosím své požadavky na adresu info@webdum.com.

Freehosting

Server WebDum.com nabízí i hosting zdarma. Tuto službu poskytujeme projektům, které nás jistým způsobem zaujmou. Veškeré požadavky pak budeme řešit individuálně a Vašim potřebám se budeme snažit vyjít vstříc. Myslíte-li si, že nás Vaše práce přesvědčí, kontaktujte nás na adrese info@webdum.com.

Upozornění: Freehosting na serveru WebDum.com není nárokový. Tato nabídka není určena pro osobní či firemní stránky. Freehostingem chceme pomoci nadějným projektům, resp. neziskovým organizacím ke kvalitnímu prostoru pro webovou prezentaci.

 


 

Slovníček pojmů

Platforma
Zde operační systém, na němž jsou provozovány hostingové služby.
Prostor
Velikost diskového prostoru přiděleného Vaší prezentaci a e-mailovým schránkám.
Traffic
Maximální povolený přenos dat mezi serverem a počítači návštěvníků stránek za určité období, zpravidla jeden měsíc.
Statistiky
Grafické a číselné zpracování informací o návštěvnících Vašich webových stránek. Ze statistik můžete například určit frekvenci a počet přístupů na jednotlivé stránky, použité webové prohlížeče či množství přenesených dat.
Domény 2. řádu
Jsou to domény typu domena.cz nebo www.domena.cz. Máte-li již vlastní doménu a chcete umístit svoje stránky na náš server, budeme zdarma spravovat Vaši doménu. Viz též Časté dotazy.
Domény 3. řádu
Jsou to domény typu mojestranky.poskytovatel.cz, kde doména 2. řádu poskytovatel.cz je již registrována pokytovatelem webových služeb (serverem WebDum.com). Zákazník si volí dle vlastního výběru doménu 3. řádu mojestranky (název může být libovolný) a doménu 2. řádu z nabídky poskytovatele. Server WebDum.com v současné době nabízí tyto domény druhého řádu: webdum.com, pojem.cz, infoservers.info. Viz též Časté dotazy.
FTP (File Transfer Protocol)
Protokol (služba) sloužící k jednoduchému přenosu souborů z a na server. Protokol FTP podporuje velké množství programů a většina webových prohlížečů. Viz též Kopírování souborů na server a ze serveru.
SFTP (Secured FTP)
Rozšíření protokolu (služby) FTP o zabezpečení dat během přenosu. Narozdíl od protokolu FTP je veškerá komunikace se serverem šifrována (včetně kopírování soborů), takže nelze během přenosu zcizit citlivá data (např. heslo). Viz též Kopírování souborů na server a ze serveru
PHP (PHP: Hypertext Preprocessor)
Široce rozšířený, populární skriptovací jazyk používaný převážně pro vývoj webových aplikací.
CGI (Common Gateway Interface)
Dříve často používaný způsob vytváření dynamicky generovaných stránek, dnes prakticky vytlačen skriptovacími technologiemi jako jsou PHP, ASP nebo JSP. CGI skripty se dnes používají jen výjimečně, většinou jsou psány v jazyce Perl. Z bezpečnostních důvodů podléhá provoz CGI zvláštnímu režimu.
SSI (Server Side Include)
Technologie určená pro generování jednoduchých dynamických stránek. Dnes nahrazeno technologiemi PHP, ASP, JSP...
MySQL
Rychlá databáze s jednoduchým rozhraním vhodná pro projekty menšího i většího rozsahu.
PostgreSQL
Pokročilá databáze vhodná spíše pro náročnější projekty, které vyžadují složité SQL dotazy. V porovnání s MySQL je pomalejší, má však mnohem pestřejší škálu příkazů, které mohou (nejen) webovým programátorům výrazně usnadnit práci.
Webmail
Webové rozhraní pro prohlížení a posílání elektronické pošty.
POP3
Protokol, pomocí něhož si můžete na svůj počítač stáhnout poštu z mailového serveru. Téměř každý e-mailový klient podporuje POP3 (např. Outlook Express).
IMAP
Rozšířený protokol pro práci s elektronickou poštou. Mezi jeho
hlavní rysy patří možnost vytvářet na serveru složky, kam můžete ukládat (přemisťovat) svoje zprávy. Zprávy zůstávají zpravidla uloženy na serveru (můžete si je však i stáhnout na lokální počítač) a tak můžete ke svým e-mailům přistupovat z kteréhokoli počítače.
SMTP (Simple Mail Transfer Protocol)
Protokol, pomocí něhož můžete ze svého e-mailového klienta (např. Outlook Express) odeslat elektronickou zprávu.
Elektronická konference
Tato služba Vám umožní zasílat hromadně e-maily osobám přihlášeným do Vaší konference, což můžete využít například, jste-li malá organizace a chcete svoje členy informovat o budoucích akcích.
Antivirus
Antivirový program nainstalovaný na serveru, který hledá ve Vaší elektronické poště záškodný kód. Tento program sice výrazně omezí nebezpečí nákazy, přesto však důrazně doporučujeme nainstalovat antivirový program i na Váš počítač.
Antispam
Program nainstalovaný na serveru, který hledá v elektronické poště tzv. spamy, tj. nevyžádanou poštu s reklamním obsahem. Identifikované spamy jsou smazány nebo označeny, aby je mohl identifikovat e-mailový klient.
 
 
V�echny ceny jsou kone�n�. Provozovatel nen� pl�tce DPH.